Warsztaty „Oczyszczamy się i odchudzamy – post według dr Dąbrowskiej”


kategoria: warsztaty
autor: Joanna Komorowska

Hej, tu Joanna, autorka bloga Apetyt Na Kuchnię. Interesuję się zdrowym żywieniem, które staram się wprowadzać na co dzień do naszej rodzinnej kuchni. Jestem miłośniczką kiszonek, które kiszę przez cały rok. Kiszenia uczyłam się od babci pochodzącej ze wschodu. Prowadzę bloga kulinarnego, współpracuję z firmami z branży spożywczej, wraz z mężem zajmujemy się fotografią kulinarną. Jestem współautorką Dolnośląskiego Magazynu Kulinarnego Kocioł.

Pragnę Was zaprosić na warsztaty z postu, który praktykuję już od 18 lat na sobie, a także przez który z sukcesem przeprowadziłam inne osoby. Dzięki temu postowi możemy uporać się z wieloma chorobami, zwłaszcza cywilizacyjnymi, w tym z nadwagą i otyłością. Jedząc określone warzywa (bez strączkowych i ziemniaków) oraz niewielkie ilości owoców wprowadzamy nasz organizm w stan, w którym sam się regeneruje. Zaczyna „zjadać” złogi, chore komórki, likwiduje nadmiar wody w organizmie, udrażnia naczynia krwionośne, obniża ciśnienie, a na koniec dodaje energii, chęci do życia oraz poprawia ogólną kondycję organizmu. I co dla wielu jest ważne, a co jest plagą naszych czasów – pomaga rozprawić się z nadmiarowymi kilogramami, odtłuszczając także narządy wewnętrzne. Co ważne, zazwyczaj likwiduje najgorszy typ otyłości, czyli otyłość brzuszną.

Warsztaty „Oczyszczamy się i odchudzamy – post według dr Dąbrowskiej”

Na warsztatach dowiecie się dokładnie, co i jak jeść, jak nie spędzać całego dnia w kuchni, aby przygotować posiłki. Aby było smacznie i z przyjemnością spożywało się przygotowane przez nas dania. Omówimy najczęstsze błędy, dowiecie się także, jak żyć po poście, aby wszystkiego, co osiągnęliśmy, nie stracić w kilka tygodni.

Ukisimy także dwie kiszonki: kiszone rzodkiewki i kalafiora (każdy z uczestników zabiera swoją kiszonkę do domu), ugotujemy też bardzo smaczną zupę z botwinki. Kiszonki to jeden z filarów tego postu. Dostaniecie wydruki z przepisami na to, co będziemy robić, oraz przepisy na dwie podstawowe kiszonki tego postu, czyli: kiszony zakwas buraczany oraz kiszoną kapustę. Będziecie mieli okazję spróbować kiszonki, które przyniosę na warsztaty.

Warsztaty „Oczyszczamy się i odchudzamy – post według dr Dąbrowskiej”

Program

  1. Degustacja kiszonek zgodnych z postem.
  2. Jak jeść zgodnie z postem.
  3. Najczęściej popełniane błędy.
  4. Moje subiektywne 18-letnie doświadczenia z postem.
  5. Jak prawidłowo odżywiać się po zakończonym poście.
  6. Warsztaty: kisimy rzodkiewki, kalafior, gotujemy zupę botwinkową, przygotowujemy surówkę z tego co zielone i jadalne na łąkach i w ogrodach. Każdy z uczestników zabiera do domu swoją kiszonkę.
  7. Pytania i odpowiedzi.

Przepisy z kiszonkami na moim blogu znajdziecie w kategorii Kiszonki. Przepisy na dania zgodne z postem dr Dąbrowskiej znajdziecie otagowane jako dieta dr Dąbrowskiej.

Zapraszam też do przejrzenia relacji z poprzednich moich warsztatów, gdzie także samodzielne wykonywaliśmy kiszonki: Ekopestka, Wrocław, Studio Delikatesy, Wrocław, Mościbrody, Mazowsze.

Zapisy i informacje

Kiedy: 30 maja 2019, godz. 17:30–21:00
Gdzie: Krzywy Komin, ul. Dubois 33–35a, Wrocław
Cena: 249 zł

Zapisy: wyślij maila na joanna@apetyt-na-kuchnie.pl. Dostaniesz maila zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji miejsca oraz numerem konta do wpłaty. Prosimy o wpłacenie opłaty na konto wskazane w mailu potwierdzającym uczestnictwo, w tytule przelewu wpisując: 2019.05.30 ‐ IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA. Wpłaty należy dokonać do dwóch dni po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa. Jeżeli potrzebujesz faktury, zaznacz to proszę w mailu i prześlij dane do faktury.

Warsztaty „Oczyszczamy się i odchudzamy – post według dr Dąbrowskiej”

comments powered by Disqus