Patelnie tytanowe Woll


kategoria: recenzje
tagi: Woll
autor: Joanna Komorowska

Dzięki uprzejmości sklepu Patelnie Tytanowe od prawie miesiąca testuję w swojej kuchni patelnię firmy Woll, model Woll Diamond 28 cm. Jest to patelnia pokryta specjalną tytanowo-diamentową powłoką, dzięki której producent gwarantuje długoletnie użytkowanie. Po miesiącu jej testowania wiem, że na pewno sięgnę także po inne produkty tej firmy.

Patelnie tytanowe Woll

Testowana przeze mnie patelnia jest patelnią z odpinaną rączką, co ma wiele zalet. Odpinana rączka pozwala rozsądniej uporządkować nasze akcesoria w szafce, łatwiej umyjecie patelnię w zmywarce, wygodniej przechowacie patelnię z daniem w lodówce. I funkcja chyba dla mnie najistotniejsza: możliwość przełożenia patelni z wstępnie już obrobionym na kuchence daniem do piekarnika i jego dopieczenie. W ten sposób możemy przygotować np. frittatę, rodzaj omletu. Przepis na moją propozycję tego dania znajdziecie w następnym wpisie.

Patelnie tytanowe Woll

Patelnie tytanowe Woll

Z patelniami najczęściej mam problem: czy tańsza, czy droższa, po jakimś czasie jej przydatność i jakość funkcjonowania maleje, aż w końcu często nadaje się ona już tylko do wyrzucenia. Używam różne patelnie teflonowe, ceramiczne, czy emaliowane. Mimo stosowania się do zaleceń producenta odnośnie pielęgnacji, powłoka powoli ściera się, temperatura rozchodzi się z czasem nierównomiernie, co powoduje przywieranie, przypalanie części dania, albo wybrzuszanie się dna… W przypadku patelni Woll producent daje nam 25-letnią gwarancję na równość dna, a także, zgodnie ze standardami UE, 2-letnią gwarancję na powłokę i rączkę. Jestem ciekawa, jak sprawdzi się to u mnie, przy 4-osobowej rodzinie i przy bardzo częstym użytkowaniu patelni. Ale to zobaczymy dopiero za 2 lata. ☺️

Podczas smażenia na testowanej patelni mogę używać zdecydowanie mniej tłuszczu, a mimo to nic się nie przypala, nie przywiera do dna. Przy niektórych potrawach w ogóle z tego tłuszczu rezygnuję, np. przy smażeniu naleśników czy pancake’ów. Patelnia bardzo dobrze trzyma temperaturę, ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całej jej powierzchni. Dania przygotowuje się szybciej, a przykryte pokrywką jeszcze przez ok. 2–3 minuty po wyłączenia ognia (używałam na kuchni indukcyjnej) danie trzyma temperaturę – widać efekty smażenia się czy skwierczenia.

Patelnie tytanowe Woll

Istotnym aspektem użytkowania patelni jest łatwość utrzymania jej w czystości. Testowaną patelnię łatwo się myje, bardzo często wystarczy tylko przetrzeć papierem kuchennym. Nie ma potrzeby namaczania, co wynika z tego, że do patelni po prostu nic mocno nie przywiera. Kupując tego rodzaju, porządną patelnię, należy sobie zdawać sprawę, że są one stosunkowo ciężkie. Dla mnie akurat nie jest problemem (bom silna babka 😀), ale osoby delikatniejsze będą sobie musiały wypracować odpowiednią metodę podawania dania.

Pozostając jeszcze w temacie czystości, warto wspomnieć o dołączonej do zestawu pokrywce. Jej uchwyt ma kanalik odprowadzający wodę, dzięki czemu nie gromadzi się ona między szkłem a uchwytem, jak to bywa w innych pokrywkach. Szklana pokrywka jest solidna, śrubka dokręcająca rączkę wyposażona jest w sprężynującą nakrętkę, dzięki czemu nie odkręca się sama podczas użytkowania. Taki drobiazg, a cieszy.

Patelnie tytanowe Woll

Sklep z szeroką gamą patelni, garnków, ale i innych przydatnych w kuchni akcesoriów, znajdziecie tu: Patelnie Tytanowe.

comments powered by Disqus